דיירי הר ציון בסיור בשכונה

מסורת חדשה ומרגשת נולדה בהר ציון. מידי קיץ נציגי האירגונים והמוסדות השונים החיים בהר ציון מתכנסים לאירוע חברתי מיוחד. השנה קרה דבר מיוחד עוד יותר – יצאנו, נציגי האירגונים, לסיור קצר ב”שכונה” על מנת להכיר טוב יותר את המקומות בהם פועלים השכנים השונים והמגוונים. בכל מקום שאליו הגענו התארחנו אצל בעלי המקום וקיבלנו הסבר קטן על המקום והפעילות בו.  

הסיור התחיל בנימה אמנם קודרת אך מרתקת וחשובה, במרתף השואה שמנוהל ומתוחזק על ידי ישיבת התפוצות. עבור רבים מהמשתתפים היתה זו הפעם הראשונה בה הם מבקרים במקום זה, אחד המקומות הראשונים שהוקמו להנצחת השואה. 

משם המשכנו למתחם קבר דוד וחדר הסעודה האחרונה, שמענו ממנהל האתר על המאמצים שנעשים למול העירייה לשפר את תחזוקת האתר. ראינו את מתקן הנרות החדש שהותקן לאחרונה והתרשמנו מרמת הניקיון. בנקודת המשטה סיפר לנו השוטר הקהילתי על הכשרות השוטרים שנעשות במרחב דוד, אשר הר ציון שימש מודל ודוגמא עבורן. 

על גג קבר דוד תיצפתנו על הסביבה ונשמנו את האוויר הטוב של ירושלים. ראש מנזר אד-סנקולום סיפר בקצרה על המנזר וההיסטוריה ארוכת השנים שלו. 

מהגג ירדנו ליציאה האחורית והנסתרת יותר של מתחם קבר דוד. משם שני שערים ירוקים משני צידי השביל מובילים לגינות מופלאות. אחת היא גינת הדורמיציון והשניה היא הגינה של מתחם בית יוסף. שתיהן למעשה שייכות לקהילת הדורמיציון. נציג הדורמיציון סיפר לנו שבעבר היתה זו גינה אחת, אך בשנים שבהן העיר הייתה מחולקת והגישה להר ציון היתה קשה ביותר, קהילת הדורמיציון נתנה למדינת ישראל את שביל הגישה שחוצה כיום את הגינה לשניים. 

ביקרנו בגינות, התרשמנו מהצמחים העתיקים והמטופחים ושמענו קצת על הקהילה. 

הביקור הסתיים בגינה של המרכז הבין-תרבותי לירושלים. שם אכלנו ארוחת ערב חגיגית והחלפנו רעיונות ומחשבות על החיים המגוונים והמעניינים בהר ציון. 

By | 2017-08-29T09:42:56+00:00 יולי 29th, 2017|אירועים, דיירי הר ציון|1 Comment

About the Author:

One Comment

  1. Eyal Ben-Eliyahu אוגוסט 29, 2017 at 4:27 pm - Reply

    מפעל מרשים!

Leave A Comment